صفحه اصلی » فضای سبز جنگلی

فضای سبز جنگلی

فضای سبز جنگلی

فضای سبز جنگلی عنوانی است نو بر پایه طبیعت درختان، که سالها از دید بشر مخفی مانده است. جنگل این نعمت خدادای که باعث تغییرات آب و هوایی مساعد به نفع انسان می شود هر روز کوچکتر و کوچکتر می شود و جای خود را به مصالح ساختمانی می دهد. در این میان افزایش جمعیت و نبود فضای کافی باع شده تا روند تخریب جنگا ها شدت و سرعت بیشتری یابد. بسیاری از دوستداران فضای سبز با احداث جنگل های مصنوعی و کاشت مجدد نهال در جنگل های تخریب شده، سعی بر احیا آن دارند حال آنکه مدت زمان لازم برای احیای آن شاید تا ۱۰۰ سال به طول انجامد این درحالی است که شدت تخریب جنگل روزبه روز بر شدت احیای آن پیشی می گیرد.

در این میان دانشمندان و محققین ژاپنی که در راس آن ها دکتر آکیرا میاواکی قرار دارد با بهره گیری از قدرت نهفته ی طبیعی در گیاهان روشی جدید و نو را ابداع کرده اند که در آن می توان احیای یک جنگل طبیعی را از ۱۰۰ سال به ۱۰ سال کاهش داد. با این روش میتوان به جای ایجاد فضای سبز شهری که غالبا بر پایه متد زیباشناختی طراحی می شوند جنگلی چشم نواز را در میانه شهر برپا کرد. باغچه های جنگلی کوچک می تواند بخشی از فضای زیبای یک ویلا را تشکیل دهد.

احداث فضای سبز جنگلی بر پایه متد دکتر میاواکی نوعی اخداث فضای سبز است که در آن به جای استفاده از گیاهان پوششی که اغلب تاثیر چندانی در بهبود آی و هوا و تولید اکسیژن ندارند(چمن کاری)، درختان مثمر و غیر مثمر در کنار هم علاوه بر ایجاد یک فضای چشم نواز منجر به تعدیل آب و هوای نواحی اطراف خود شده و تولید اکسژن ان تا ۱۰ برابر سایر فضاهای سبز است. فضای سبز جنگلی با بهره گیری از قدرت نهفته در گیاهان، گیاه را وادار به رشد حداکثری و استفاده از حداکثر پتاسنییل نهفته ی خود می کند. با این روش می توان جنگل های کوچکی را در نقاط مختلف شهر ها ایجاد نمود و مدت زمان لازم برای ایجاد یک جنگل طبیعی را تا ۱۰ سال کاهش داد.

هم اکنون توانسته ایم قدمی در احیای فضای سبز و جنگل های این مرز و بوم برداریم. این شرکت با بهره گیری از متخصصین فضای سبز  آماده ی احداث فضای سبز جنگلی در هر نقطه ای از ایران می باشد. انتقال دانش فنی و احداث اولین جنگل باغچه در ایران در استان قزوین طی دومرحله و احداث دو طرح فضای سبز صورت گرفت.
جنگل باغچه

 

 

جنگل متراکم

 

طراحی و احداث انواع فضای سبز به صورت جنگلی و کلاسیک

با ما تماس بگیرید

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × سه =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.