Home » طرح توجیحی پرواربندی به وسیله ی علوفه هیدروپونیک » طرح توجیهی پرواربندی بره ۲۰۰ راسی به وسیله ی علوفه هیدروپونیک

طرح توجیهی پرواربندی بره ۲۰۰ راسی به وسیله ی علوفه هیدروپونیک

در اینجا ما می خواهیم یک کار بسیار سود ده که سود آن کاملا تضمینی است را به شما معرفی کنیم!!

پرواربندی بره و یا پرورش گوسفند به وسیله ی دستگاه تولید علوفه ی هیدروپونیک!!!

همیشه بزرگ ترین مشکل روبرو ی ما در پرواربندی تامین علوفه ی مورد نیاز آن بوده و است …ما برای اینکه علوفه تمام فصول سال و با ارزانترین قیمت در دسترس شما باشند به شما دستگاه تولید علوفه ی هیدروپونیک را پیشنهاد می دهیم.

با این دستگاه شما می توانید به راحتی پرواربندی انجام دهید و به سود بالای ۵۰ درصدی برسید.

در اینجا طرح توجیحی پرواربندی ۲۰۰ راسی بره به وسیله علوفه ی هیدروپونیک برای دانلود گذاشته شده است .

امید وارم مفید واقع شود.

 

گوشه ای از این طرح توجیهی :

تغذیه دام

همانگونه که گفته شد یکی از مسائل مهم در پرواربندی تغذیه دام است که بیش از شصت درصد از هزینه ها را در بر خواهد داشت ( هزینه های جاری ) لذا لازم است حتما جیره غذایی صورت پذیرفته و به گونه ای برآورد گردد که هم ارزان بوده وهم مقرون به صرفه باشد . ضمن اینکه دسترسی به آن آسان و تأمین احتیاجات نگهداری و رشد حیوان را بنماید . جیره غذایی بره های پروار از موارد ذیل تهیه می نمائیم .

دانه غلات که می تواند با توجه به قیمت و شرایط متغییر باشد .

مواد متراکم پروتئینی مشابه کنجاله ها

مواد علوفه ای که با توجه به فصل از سال می تواند خشک یا تر باشد

مواد معدنی و مکمل ها که از طریق مواد پودری که به جیره اضافه می نمائیم و سنگهای لیسیدنی تأمین می شود

به هر حال اگر بره های نر با توجه به خصوصیات بره های خریداری شده که ذکر گردید مناسب انتخاب شود و نازمندیهای آنها کاملا تأمین شود بطور متوسط روزانه تا ۲۵۰ گرم افزایش وزن خواهند داشت وضمنا با در نظر داشتن وزن اولیه دامها در پایان دوره ۵۰ کیلو گرم خواهند رسید وبنا بر این متوسط وزن حهت تنظیم جیره ومواد غذایی را ۳۷٫۵ کیلو گرم وزن دام در نظر میگیریم .

اگر چه جیره غذایی در وزنهای مختلف متغییر می باشد ، اما به جهت سهوات در انجام محاسبات مقدار معدل درج شده و به عنوان مبنا قرار گرفته است و در این وزن معادل ۱۹۵۰ کیلو کالری انرژی و ۱۵۵ گرم پروتئین خام بایستی در نظر گرفته شود و این مقدار انرژی و پروتئین توسط ۱٫۵۵ گرم ماده خشک غذا تأمین خواهد شد.

در این جاست که علوفه ی هیدروپونیک مطرح می شود.در تغذیه ی عادی گوسفند جهت پرواربندی از مواد موجود استفاده می شود که با توجه به یک مثال که در ادامه خواهد آمد .هزینه ی تغذیه یک گوسفند و اگر بخواهیم در روز با سه کیلو گرم تغذیه شود  ،چیزی در حدود ۲۴۵۰۰ ریال خواهد بود .

۳ کیلو در روز :

۴۸۰ گرم     یونجه                 که قیمت آن                    ۴۰۰

۴۸۰ گرم   سیلوی ذرت          که قیمت آن                      ۱۲۰

۱۲۰۰ گرم   جو                       که قیمت آن                ۱۱۴۰

۴۵۰ گرم   سبوس گندم          که قیمت آن                     ۴۰۰

۳۰ گرم       اوره                    که قیمت آن                     ۵۰

۲۸۵ گرم   نان خشک            که قیمت آن                     ۵۰

۸ نمک ۰

۲۲٫۵ گرم   کربنات سدیم           که قیمت آن                  ۱۵۰

۴۵ گرم    مکمل                  که قیمت آن                 ۲۰۰

۲۴۵۰ تومان هزینه غذای یک گوسفند در روز

که در زیر یک جیره ی دیگر که توسط علوفه تامین شده را مثال می زنیم:

مقدار (گرم)

نام ماده

قیمت (ریال)

۲۰۰۰

علوفه ی هیدروپونیک

۱۱۴۰۰

۳۰۰

سبوس ….

۲۰۰۰

۱۰۰

پودر  ….

۲۰۰۰

۵۰

ک ….

۸۰

۵۰

تخم …

۷۰

۵۰

مکمل

۲۰۰

۳۰۰

کاه و کلش

۱۵۰

جمع   (تومان)                                                                      ۲۰۴۰

همانطور که دیدید علوفه ی هیدروپونیک علاوه بر مزایای بسیار زیادی که دارد ..همچنین باعث کاهش هزینه ی جیره می شود و اگر بخواهیم ببینیم که این کاهش قیمت به چه میزان به ما کمک خواهد کرد به محاسبات زیر توجه کنید:

ما در هر دوره در هر روز ۴۱۰ بابت تغذیه هر گوسفند صرفه جویی خواهیم داشت(باید توجه داشته باشید که ۳ کیلو گرم تغذیه بابت هر گوسفند در روز فقط یک مثال بوده است)

اگر ما ۲۰۰ راس گوسفند را در نظر داشته باشیم و دوره ی پرواربندی را نیز ۱۰۰ روز در نظر داشته باشیم سپس خواهیم داشت……..

………………..

 

 

این طرح کامل را می توانید به قیمت ۱۵۰ هزار تومان به صورت pdf  و ۲۰۰ هزار تومان بصورت words  خریداری نمایید

 

این طرح مناسب گرفتن وام از جهاد کشاورزی است . ….

برای سفارش با شماره ی زیر تماس بگیرید

مهندس ارجمندی   ۰۹۳۶۲۴۳۰۹۶۸

About hashemi

۲۰ comments

  1. با سلام لطفا قیمت هر ۳ دستگاه را برایم میل کنید

    • قیمت ها بصورت زیر است :
      متحرک:
      ۲۵۰ کیلو در روز متحرک ۳۶ میلیون تومان
      ۵۰۰ کیلو در روز متحرک ۵۷ میلیون تومان
      ۱۰۰۰ کیلو در روز متحرک ۷۹ میلیون تومان

      ثابت :
      ۲۵۰ کیلو در روز ثابت ندارد
      ۵۰۰ کیلو در روز ثابت ۵۰ میلیون تومان
      ۱۰۰۰ کیلو در روز ثابت ۶۳ میلیون تومان
      ۲۰۰۰ کیلو در روز ثابت ۱۰۰ میلیون تومان

  2. باسلام
    لطف کنید قیمت های دستگاه را برام میل کنید

  3. جیره غذایی شما بشدت مشکل داره .

  4. سیدمهدی فال اسیری

    سلام
    لطفا مشخصات دقیق هر سه دستگاه را برایم ایمیل فرمائید:
    ابعاد هر کدام
    نوع و ابعاد طبقه بندی
    انواع بذرهای پرورشی
    مدت گارانتی
    چگونگی خدمات پس از فروش
    نحوه پرداخت، آیا می توان از وام هم استفاده کرد

  5. ضمن عرض سلام و خسته نباشید سوال من اینه که میزان مصرف اب و انرژی در این دستگاه چقدر است دوما ایا بعد از ۴ سال قطعات باید تعویض گردد سوما عمر این دستگاه در صئرت تعمیر ونگهداری مناسب چقدر خواهد بود چهارم اینکه راندمان دستگاه چقدر به میزان بذر مصرفی بستگی داره.

    • با سلام
      تمام هزینه های مربوط به آب و برق و مواد مغذی و بذر به ازای هر کیلو علوفه تولیدی ۲۰۰ تومان خواهد بود.خیر بسیاری از قطعات بعد از ۴ سال نیز قابل استفاده هستند.عمر دستگاه حداقل ۱۰ سال خواهد بود.
      با تشکر

  6. با سلام فضای مورد نیاز برای دستگاه چقدر است

    • با سلام
      فضای مورد نیاز برای استقرار دستگاه بسته به نوع دستگاه است.
      دستگاه ۲۵۰ کیلو در روز ، بصورت متحرک ۲۰ تا ۳۰ متر مربع
      دستگاه ۵۰۰ کیلو در روز، متحرک ۴۰ تا ۵۰ متر مربع و ثابت آن ۵۰ تا ۶۰ متر مربع
      دستگاه ۱ تنی در روز ، متحرک ۶۰ تا ۷۰ متر مربع و ثابت آن ۸۰ تا ۹۰ متر مربع نیاز دارد
      با لای یک تن متحرک وجود ندارد و بصورت ثابت است
      با تشکر

  7. درود بر شما
    بنده در اروپا زندگی میکنم و در شرف راه اندازی یک واحد پروار بندی میباشم … چطور میتونم از خدمات مشاوره ای شما استفاده کنم ؟

    • با سلام
      باید عرض کنیم که ما فعالیتی در خارج مرزهای ایران نداریم (گرچه برنامه ای برای همکاری با شرکت آلمانی در دست اجرا است که تا ۳ ماه دیگر به اطلاع شما خواهد رسید)اما برای استفاده مشاوره می توانید با شماره زیر که در واتس اپ وجود دارد سوالات خود را مطرح کنید :
      ۰۹۳۶۲۴۳۰۹۶۸ ارجمندی

  8. با سلام خدمت شما
    سوال من اینه که برای تولید هر کیلو علوفه هیدروپونیک با احتساب هزینه اب،برق و بذر استفاده شده چقدر میشود و اینکه ایا به ازای هر کیلو بذر مورد استفاده یک کیلو به ما علوفه هیدروپونیک دستگاه به ما تحویل میدهد و هر کیلو علوفه هیدروپونیک چقدر ارزش مالی دارد
    با تشکر

    • با سلام
      تمام هزینه های شما (هزینه آب ،برق ،بذر ،کارگری،مواد مغذی ،مواد ضدعفونی ،..)برای تولید یک کیلو گرم علوفه ت ،۲۲۰ تومان است .
      از هر کیلو علوفه بین ۶ تا هشت کیلو گرم علوفه تر گرفته می شود .ارزش مالی این علوفه بر اساس ماده خشک و مواد مغذی موجود در آن تا ۷۰۰ تومان توجیح دارد .البته قیمت بازاری آن ۴۰۰ تا ۵۰۰ تومان است .
      با تشکر

  9. سلام.ممکنه واضح تر بفرماییدمحصول شماچیه؟این علوفه دقیقا چه ویژکی ومزیتی داره؟متشکرمیشم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × سه =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

قالب وردپرس
error: Content is protected !!