صفحه اصلی » علوفه ی هیدروپونیک چیست؟ » بیماری های کپکی و قارچی علوفه هیدرو پونیک

بیماری های کپکی و قارچی علوفه هیدرو پونیک

با سلام

در تولید علوفه ی هیدروپونیک بزرک ترین خطری که ما را تحدید می کند و منجر به این می شود که نه تنها علوفه برای دام ما اثری نداشته باشد و بلکه گاهی باعث تلفات دام ما می شود بیماری های علوفه ی هیدروپونیک است.این بیماری ها که معمولا در ناحیه ریشه و جوانه ها قرار می گیرند بسیار خطر ناک هستند و باید از ایجاد آنها در علوفه در فرایند تولید علوفه هیدروپونیک خو داری کرد.

 

به دلیل اینکه شرایط محیطی تولید علوفه ی هیدروپونیک بسیار مناسب است قارچها و کپک ها به راحتی می توانند در این مکان رشد پیدا کنند..گرچه رشد قارچ ها در علوفه ی ۷ روزه در زمین معمولا کم پیش می آید اما به دلیل مناسب بودن محیط رشتشان در دستگاه تولید علوفه هیدروپونیک به سرعت و به راحتی شروع می شود.

برای از بین بردن این قارچ ها و کپک ها،انواعی از قارچ کش ها ی معمول استفاده می شود.معمولا قارچ کش هایی که برای از بین بردن این قارچ ها و کپک ها  توصیه می شود معمولا قارچ کش هایی هستند که در بازار موجود است..اما چون این قارچ کش ها برای از بین بردن آفات و کپک ها در زمین های زراعی توصیه می شوند،ممکن است در محیط هایی که بسیار شرایط مناسبی برای تولید قارچ دارند بطور کامل موثر نباشند.

برای همین گروه irfodder.com   با داشتن مهندسان کشاورزی که همگی دانش آموختگان پردیس کشاورزی دانشگاه تهران هستند .آفت کش و قارچ کش بسیار قوی و ارزان قیمتی را تهیه کرده است که حتی اگر قارچ کش های معمول کارگر نشدند با این آفت کش ها شما می توانید به راحتی و با استفاده از این آفت کش علوفه سالم و نیمه ارگانیک خود را تهیه کنید .

در زیر نمونه هایی از علوفه های هیدروپونیک را می بینید که در آزمایشگاه هیدروپونیک گروه irfodder.com مورد برسی قرار گرفته است تا بتوان به بهترین قارچکش دست بیابیم . همانطور که می بینید بعضی از آنها دچار  کپک و قارچ شده اند.

شما در عکس های زیر می توانید ریشه های سالم و ریشه های نا سالم را تشخیص دهید.

بیماری های علوفه ی هیدروپونیک

بیماری های علوفه ی هیدروپونیک

بیماری های علوفه ی هیدروپونیک

بیماری های علوفه ی هیدروپونیک

بیماری های علوفه ی هیدروپونیک

بیماری های علوفه ی هیدروپونیک

مهندس ارجمندی   ۰۹۳۶۲۴۳۰۹۶۸

درباره hashemi

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 2 =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.