صفحه اصلی » پرواربندی گوسفند و بره » آماده گردن بذر ها برای تولید علوفه هیدروپونیک برای پرورش گوسفند

آماده گردن بذر ها برای تولید علوفه هیدروپونیک برای پرورش گوسفند

روش جوانه زنی و همچنین زمان خارج شدن جوانه ها در بذر ها بسیار مهم است و همچنین میزان رشد آنها گاها بسیار به نوع خیساندن آنها قبل از کشت بستگی دارند…

جوانه زنی بذر ها در زمانی که آنها را برای کشت داخل سینی های تولید علوفه هیدروپونیک قرار می دهیم بسیار حائز اهمیت است …اینکه تمامی بذر ها دارای جوانه باشند بسیار در صرفه جویی زمان در طول تولید علوفه هیدروپونیک و همچنین کیفیت علوفه اهمیت دارد.اگر بذر های شما بطور کامل دارای جوانه نباشند ،زمان تولید آنها طولانی تر خواهد شد و این زمان طولانی می تواند در روند سود مندیه تولید این علوفه تاثیر بگذارد،چنانچه که در بسیار از دستگاه ها ی تولید علوفه هیدروپونیک شما می تواند از ۶ تا ۱۰ روز بذر های جو و یا گندم خود را به ارتفاع ۲۵ سانتی متری برسانند که این بازه ی اعلام شده بیشتر مربوط به مرحله ی خیساندن و آماده کردن بذور قبل از کشت بستگی دارد..

عامل بعدی که خیساندن درست و روی اصول باعث آن می شود این است که شما می توانید حداکثر تولید علوفه را از یک کیلو بذر داشته باشید.بطور مثال در بعضی از دستگاه ها ما شاهد آن هستیم که از یک کیلو گرم بذر فقط می توانند ۵ کیلو علوفه  برداشت نماییند که این بسیار مربوط به قسمت خیساندن بذر است.گرچه نوع بذر هم می تواند تاثیر خود را داشته باشد اما این تاثیر معمولا اندک خواهد بود .و نیز گاهی بذور بسیار مناسب هم وجود دارند که فقط به دلیل خیساندن و جوانه زدن نادرست به میزان وزن مناسب خود نرسیده اند.

روش خیساندن گروه irfodder کاملا تخصصی بود و بصورت ۱۰۰ درصد علمی از طرف کادر مجرب دانشجویان دانشگاه تهران برای علاقه مندان صورت گرفته است .

در این روش از محلول های بسیار قوی و ارزان قیمت استفاده شده است که در زمان وارد شدن به  سینی های کشت علوفه هیدروپونیک ، تقریبا نزدیک ۹۹ درصد بذور دارای جوانه خواهند بود.

اقدام  بسیار مهم تری نیز در مرحله ی خیساندن و جوانه زنی بذور نیز وجود دارد.. که آن هم بسیار تخصصی بوده و فقط در صورت خرید دستگاه تولید علوفه به خریداران محترم اطلاعات مورد نیاز داده خواهد شد.

در قسمت زیر نمونه ای از خیساندن بذور و جوانه دار کردن آنها آورده شده است.

۰۹۳۶۲۴۳۰۹۶۸    مهندس ارجمندی

خیساندن بذر برای تولید علوفه هیدروپونیک

 
خیساندن بذر ها برای تولید علوفه هیدروپونیک

درباره hashemi

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × چهار =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.